Provozujeme patologicko-anatomické oddělení. Zabýváme se zpracováním a diagnostikou odebraných buněk, tkáňových vzorků od živých pacientů či tkáňových vzorků získaných při pitvách. Pořádáme klinicko-patologické semináře a vzděláváme středně zdravotní personál nemocnice.